Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 285 1

Bedava İnternet Geliyor…

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen bedava internet uygulaması aralık ayı itibariyle başlıyor olacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aralık ayının sonuna doğru yoksul vatandaşlara ücretsiz internet sağlayacağını açıkladı. Geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde bir araya gelen Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Kalkınma bakanlığının hazırladığı ücretsiz internet uygulaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’nun Şubat ayında aldığı karar doğrultusunda başlıyor.

Günümüz teknolojisinden herkesin eşit şekilde yararlanması için gelir durumu düşük ailelere verilecek olan ücretsiz internet’in bir başka amacı ise çocukların internet kafelerden korunması olacak. Bu şekilde kötü alışkanlıklardan da uzak tutulacağı düşünülen çocuklar ruhsatsız kafelere gitme ihtiyacı hissetmeyecekler. Yaklaşık olarak 500 bin ailenin faydalanması öngörülen programın altyapısı ise tam 40 milyon TL.

Ücretsiz internetten faydalanmak için herhangi bir başvuru yapılmayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenecek yoksul ailelere, aile koruma şifreli ve kotalı olarak sunulacak.

İlk etapta yoksul vatandaşlara verilecek olan bedava internet’in diğer vatandaşların kullanmış oldukları internet hizmetinin ücretinde bir düşüş yaratıp yaratmadığı sorusu ise gündeme gelmiş oldu. Ülkemizde yüksek ücretler ödeyerek internet satın alan vatandaşlara da en azından ücret indirimi konusunda yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Erman Çoğdur {Erman Çoğdur}

“Bedava İnternet Geliyor…” üzerine 1 yorum

  1. Furkan dedi ki:

    eee durumu olmayan adama interneti verdin bari bilgisayarıda verde bi anlamı olsun. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir