Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 231 0

Firefox 50.0 Muhteşem Özelliklerle Geldi…

Mozilla bu yıl tarayıcı sektörüne girişlerinin tam 12. yılını kutluyor. Pazarın %11’ini yöneten Firefox bu yeni güncelleme ile beraber kendini pazarın en tepesine alarak Chrome’u yerinden etmeye odaklandı. Çok özel bir versiyon ile kullanıcılar ile karşılaşan firma bir çok yeniliği de bünyesinde barındırıyor. Öncelikle Windows, Android, Linux ve Mac için yeni sürümler yayınladılar.

50.0 sürümünün en büyük özelliği video tabanlı sitelere girerken artık etkilentiler ile karşılaşmayacak olmamız. Bu eklentiler tarayıcıların performansını düşürdüğü gibi kullanılan platformları da ciddi anlamda yoruyordu. Bu güncellemenin ardından birçok kullanıcının tekrar Firefox’a dönmesi planlanmış. Ayrıca bilgi güvenliği ve gizliliği de bir üst basamağa taşımışlar. SDK uygulamaları yeni bir ara birim ile indirme korumasını en üst düzeye çıkarmayı başarmışlar. Bu sayede belirlenen platformlarda zararlı eklentiler ile karşılaşmayacaksınız.

Uzun zamandır istenen bir özellik ise bu sürüm ile gelmiş oldu. Artık CTRL + Alt + R tuşları ile tam sayfa görüntüleme desteğine de sahip olduk. Başka bir yeniliği ise eğer her yerde kullanılar Emojilerden sıkıldıysanız sizler için yapılmış. Kendine has ve yepyeni bir Emoji veri tabanı oluşturmuşlar. Bu şekilde eski sıkıcı ve bilindik emojileri kullanmanıza gerek kalmayacak.

Sanırım tüm bu güncellemeler sonrasında Firefox kısa zamanda eski gücüne ve pazar payına tekrar kavuşacak diyebiliriz. Gene de Chrome şuan pazarın %50’sine sahip olduğu için biraz zorlanacağa benziyor.

Erman Çoğdur {Erman Çoğdur}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir