Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 23 0

Hemşirelik ile İlgili Bilgiler Burada

Hemşirelik lise döneminden başlayarak üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerine kadar devam eden bir öğrencili hayatını ve gerek özel gerek kamu sektöründe de çalışabilme fırsatını sunan bir meslek hayatını bireylerin önüne sunan bir meslek dalıdır. Site üzerinden hemşirelik mesleği ile ilgili hem öğretim bilgilerine hem de mesleki bilgilere erişim sağlanabilir.

Hemşirelik Bakım Planları

Sitede bulunan makaleler doğrultusunda birçok hemşire adayına ve mesleğe başlamış olan kişilere çeşitli bilgi desteği sağlanır. Hemşirelik bakım planları dahilinde yer alan makaleler içerisinde uyku kalitesini güçlendirmeye hazır oluş, spontane ventilasyonu sürdürmede yetersizlik, sandalye transfer yeteneğinde bozulma, enerji alanında rahatsızlık gibi bir çok konuya değinilir.

Hemşirelik Sınav Soruları

Hemşirelik okuyan öğrenciler için geçmiş sınav sorularının düzenlendiği makaleler de sitede yer alır. Hemşirelik sınav soruları dahilinde hemşirelikte yönetim, ruh sağlığı hemşireliği, hemşirelikte temel ilke, enfeksiyon hastalıkları hemşireliği, halk sağlığı hemşireliği, iş sağlığı gibi bir çok ders alanında hem vize hem de final soruları yer alır.

Hemşirelik Tanıları

Tanı hem doktorların hem de hemşirelerin yapabileceği bir hasta kontrol yöntemi olmakla birlikte hemşirelere de bu konu ile ilgili birçok görev düşer. Hemşirelik tanıları içerisinde site yayınlanmış olan makalenin genel başlıklarına bakıldığı zaman sağlığın algılanması üzerine, beslenme ve metabolik durum üzerine, boşaltım biçimi üzerine, aktivite egzersiz biçimin üzerine, uyku dinlenme biçimi üzerine, bilişsel algılama biçimi üzerine, kendini algılama ve kavrama biçimi üzerine, rol ve ilişki biçimi üzerine, stres ile baş etme biçimi üzerine ve daha birçok etmene göre tanı konulabilir. Hemşirelerin bu alanda tanı koyabilme ve hastayı yakından takip edebilme görevi bulunmakla birlikte siteden gerekli bilgiler alınabilir.

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir