Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haber 306 0

HUAWEİ MATE 9’U TANITTI

Huawei Mate 9, Münih’ te gerçekleştirilen global lansmanla tanıtıldı.

Kirin 960 yonga seti ile en yüksek performans ve hızına sahip Huawei Mate 9’da Huawei tarafından tasarlanan EMUI 5.0 kullanıcı arayüzü yer alıyor. 20 dk.’lık şarjla tüm gün kullanım iddiası taşıyan cihazın Leica imzalı kamerasında ise 20MP f/2.2 monokrom ve 12MP f/2.2 renk sensörleri var. Bu çift arka kamera ayrıca optik görüntü sabitleme, lazer otofokus, faz algılama, derinlik ve kontrast algılama ile çift-tonlu çift LED flaşla donatılmış.

Huawei’nin mobil dünyada yaptığı bu girişimin sonuçlarının olumlu mu, olumsuz mu olacağı henüz bilinmez ancak Huawei’nin piyasaya kazandırdığı her yeni telefonun bir diğerinden üstün özelliklere sahip olması kendileri adına pozitif değerlendirmelere tabi tutulacağı kesin. Akıllı telefon sektöründe önemli hamlelere imza atan Huawei’nin yeni amiral telefonundan elde edeceği gelir diğer firmaları da tedirgin etmeye başlamış gibi gözüküyor. Münih’te gerçekleşen lansman töreninin benzerlerinin farklı kentlerde olması da Huawei’nin yapacağı hamlelerden.

Yekpare gövdesi ile 15 günlük bir sürede üretilen cihaz ayrıca özel tasarlanan Porsche Design versiyonu ile de satışa sunulacak. 

Uzay Grisi, Ayışığı Gümüşü, Şampanya Altın, Mocha Kahvesi, Seramik Beyaz ve Siyah olmak üzere 6 renk seçeneğine sahip olan Mate 9’un  fiyatı ise 699 € olacak.

1478245629_mate_9_group

Erman Çoğdur {Erman Çoğdur}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir