Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 12 0

İnternet Download Manager’a URL Nasıl Yapıştırılır?

Dosyaları IDM ile başlatma ve İnternet İndirme Yöneticisi ile indirmeye başlamanın birkaç yolu vardır.

IDM, Internet Explorer, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Netscape

Bu yöntem en kolay yöntemdir. Internet Explorer’da veya başka bir tarayıcıda bir karşıdan yükleme bağlantısına tıklarsanız, IDM devralır ve bu karşıdan yüklemeyi hızlandırır. Bu durumda, özel bir şey yapmanız gerekmez, genellikle yaptığınız gibi İnternete göz atın. IDM, türü tür / uzantıların listesiyle eşleşiyorsa, Internet Explorer’dan bir indirme işlemini devralır. IDM ile indirilecek dosya türleri / uzantılarının listesi Seçenekler-> Genel’de düzenlenebilir. IDM bir indirmeyi devralırsa, aşağıdaki iletişim kutusunu gösterir.

İndirme Seçeneği

URL (web adresi) karşıdan yüklemelerin listesine eklenir, ancak yükleme işlemi başlatılmaz. Eğer tıklarsanız Başlat İndir butonuna, IDM dosyayı hemen indirmeye başlayacaktır. IDM, sitenizi IDM kategorileriyle ilişkilendirmenize izin verir. IDM, dosya türüne göre kategoriyi ve varsayılan indirme dizini önerir. Ana IDM penceresinde kategorileri düzenleyebilir, silebilir ve yeni kategoriler ekleyebilirsiniz. İndirmeden önce bir zip dosyasının içeriğini görmek isterseniz Önizleme düğmesine tıklayın. IDM, Internet Explorer’daki indirme bağlantısını tıklarken CTRL tuşunu basılı tutarsanız, herhangi bir indirmeyi devralır. ( “IDM Seçenekleri -> Genel” bölümündeki “IE tıklama izleme ile CTRL tuşunu kullan ” kutusunu işaretleyin). IE’de bir indirme bağlantısını tıklarken ALT tuşunu basılı tutarsanız, IDM indirme işlemini devralmaz ve Internet Explorer’ın dosyayı indirmesine izin vermez. ( “IDM Seçenekleri -> Genel” bölümündeki “IE tıklama izleme ile ALT tuşunu kullan ” seçeneğini işaretlemelisiniz) IDM’nin bir tarayıcıdaki tüm indirme işlemlerini devralmasını istemiyorsanız, IDM seçeneklerinde tarayıcı entegrasyonunu kapatın. Kapatıp açıldıktan veya “IDM Seçenekleri-> Genel” öğesindeki tarayıcı entegrasyonundan sonra, Internet Download Manager dosyayı indirirken sorun yaşarsa, tarayıcının indirme işlemini gerçekleştirmesine izin vermek için bir bağlantıyı tıklarken Alt tuşuna basmalısınız.

IDM, geçerli URL’ler n(web adresleri) için

IDM, özel uzantı türlerine sahip URL’ler için sistem panosunu izler. Bir web adresi panoya kopyalanırken, IDM, İndirmeyi başlatmak için iletişim kutusunu gösterir. Tamam, düğmesine tıklarsanız, IDM indirmeye başlayacaktır.

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir