Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haber 33 0

Köpeklerde Ve Kedilerde Doğum

Kedilerde ve köpeklerde doğum, sahipler açısından heyecanlı, hayvanlar açısındansa sağlıkla doğrudan alakalı bir konudur. Planlı veya plansız gebelikte mutlaka acil veteriner muayenesi gereklidir. Fark edilen veya çiftleşmesinin gerçekleşmesinden bir süre sonra muayene muhakkak gereklidir. Hekim elle muayenenin ardından ultrasonla da görüntüleme yapacaktır. Bu kontroller, gebelik boyunca belli aralıklarla devam eder. Bunun amacı sağlıklı bir gebelik sürecinin yaşanmasıdır. Gebe hayvanların beslenmesi için de yine veteriner hekim tarafından verilen tavsiyelere birebir uyulmalıdır.

Evcil Hayvanlarda Doğum

Kediler, köpeklere oranla daha sorunsuz bir doğum süreci yaşarlar. Ancak kedilerin de gebelik ve doğum süreçlerinde sıkı gözlem şarttır. Müdahale edilmesi gereken durumlar konusunda hekimden önceden bilgi alınmalıdır. Köpeklerde sezaryen doğum gerekliliğine rastlanabilmektedir. Bazı ırklarda bu gerekliliğe daha sık rastlanmaktadır. Gebelik süresince kontrolleri doğru yapılan hayvanların normal doğum süreci klinikte izlenebilir ve gerektiği anda sezaryene alınması mümkün olur. Bu sayede yavru kaybedilmesi ve annenin bir sorunla karşılaşması da önlenecektir.. Çekmeköy veteriner tam donanımlı doğum hizmetini tüm evcil hayvanlar için sunmaktadır.

Hamile Hayvanlarda Beslenme

Hamile olan hayvanların beslenmelerine çok dikkat etmek gereklidir. Pet sağlık konularının temelini oluşturan beslenme, gebelik döneminde de temel konudur. Gebe hayvanlara özel olarak üretilmiş olan mamalar vardır. Bu mamalarda, gebelikte gereken destekler bulunur. Annenin ve anne karnındaki yavruların sağlıkla beslenmesi bu şekilde sağlanır. Çekmeköy petshop tüm profesyonel mama çeşitlerinin yanı sıra, gebe kedi ve köpekler için de özel mamaların satışını yapmaktadır. Gebe hayvanların beslenmeleri kesinlikle hafife alınmamalı ve bu süreçte tam destekle bir beslenme biçimi benimsenmelidir. Bu kapsamlı ve profesyonel beslenme biçimi, doğum sonrasında emzirme devam ederken de sürdürülmelidir.

Erman Çoğdur {Erman Çoğdur}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir