Reklam Alanı
Reklam Alanı
PC 4 0

Nasır Bakımı

Günlük koşuşturmalardan dolayı vücudumuzun en fazla zarar gören uzvu olan ayaklarımız için en büyük sorunlardan birisi olan nasır rahatsızlığı birçok insanın sorunu haline gelmiştir. Ayak derisinde oluşan ve zamanla ölen ve kalınlaşan deri sorunu olan nasır insan konforunu önemli ölçüde kaçırmaktadır. Ayrıca nasırın kökü dediğimiz iç kısmı ayak içerisine doğru zamanla ilerlediğinden geçen her dakika bu sorundan kurtulmayı daha da zorlaştırmaktadır.

Nasır Neden Oluşur?

İnsan sağlığını ve konforunu bu kadar etkileyen bu ayak sorunu dikkat ettiğimiz zamanlarda nadiren olsa da bazı dikkat etmediğimiz konulardan dolayı çok hızlı bir şekilde meydana gelebilir. Genellikle ayağa uymayan ayakkabıların kullanılması ve bu ayakkabılarla uzun süre ayakta kalınması durumlarında hızlı bir şekilde oluşan nasır sorunu ayak parmaklarına gelen kırılma, çatlama gibi deformasyonlar sonrasında da meydana gelebilir. Ayrıca boy sorunu yaşayan insanların topuklu ayakkabı kullanarak bu sorunlarına çözüm aramaları sonucunda ayaklarda nasır oluşması görülebilir. Ayrıca pek sık görülmese de nasıra sebep olan nedenler arasında ayak kemik yapısının deformasyona uğraması da bulunduğu bilinmektedir.

Nasır Sorununa Tedavi

Nasır sorunu çeken insanlar hemen bir uzmana başvuru yaparak ilk olarak bu soruna neden olan etmenin ne olduğu konusunda bir araştırma yaptırmalıdırlar. Nadirde olsa bu soruna kemik yapısında oluşan deformasyon neden olmuşsa nasır tedavisi için başlamadan önce kemik deformasyon tedavisi alınmalı akabinde nasır tedavisine geçilmelidir. Aksi durumlarda nasır geçse dahi zaman içerisinde kendisini büyük olasılıkla yenileyecektir.

Ayak yapısının taraklı veya düz taban rahatsızlığı bulunması gibi nedenlerden dolayı oluşan nasır rahatsızlığı tedavi sürecinde özel ayakkabılar veya tabanlıklar gibi araç gereçler kullanılarak tedavi edilmektedir.

Ayak sorunlarında tedavi kadar tedavi alınan kurumda çok önemlidir. Maya Estetik merkezi tamamen steril ortamlarda nasır sorunlarınızı tedavi ederken aynı zamanda başka bulaşıcı hastalıklara yakalanmamanızı adeta garanti ediyor. Nasır sorunu yaşayan birçok insan Maya Estetik salonundan aldıkları tedavi ile sağlıklarına kavuştukları için bu kuruluş kısa zaman hızlı yol alıyor.

https://www.mayaestetik.com/hizmetler/ayak-sagligi-varis/nasir-tedavisi

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir