Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 37 0

Silifke’nin Güncel Gündemi!

Silifke belediyesi geçtiğimiz günlerde 6.film festivali düzenlendi halkın ve belediye büyüklerinin katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı. Silifke belediyesi ve UNICEF ve çocuk hakları derneğinin katılımı ile hazırlanan etkinlikte atölye çalışmaları, paneller, resim ve fotoğraf sergileri düzenlendi. Bu etkinlik Silifke haber sitelerinde de oldukça büyük bir yankı uyandırdı. Bu yıl 33. düzenlenen etkinliklerde Silifke’nin doğası, kültürü ve insanı ile ilgilide mesajlar verildi.

Festivalin Amacı Çocuk Hakları

Silifke’ de düzenlenen bu festivalin asıl amacı çocuk haklarına dikkat çekmek, çocuk istismarı konularına değinmek ve çocuk haklarına dair filmlere özendirme yapmayı sağlamak olmuştur. Bu konuda da yetkililer Silifke’den olumlu geri dönütler alındığı konusunda açıklamada bulundular.

Belediye Başkanı Önemli Açıklamalarda Bulundu

Silifke haberler sitesinde konunun detayları hakkında bilgi edinebileceğiniz etkinlikteki bir diğer önemli husus ise belediye başkanı Mustafa Turgut’un yaptığı açıklamalardı. Turgut çocuklarımızın haklarını bilmeli ve bu bilgileri kullanmalıyız ki onlara daha savunmalı ve daha güvenlikli bir ömür vaat edeli. Göreve başladığımız günden bu yana çalışmaya ağırlık verdiğimiz bir başka konu ise Silifke’nin tarihi ve sosyal etkinliklerini artırmak gün yüzüne çıkararak gelişimini sağlamak çocuklarımıza tertemiz bir dünya bırakmak ve onları güven içerisinde geleceğe hazırlamak için çaba sarf ediyoruz dedi.

Bu yıl için Silifke’de ilk defa düzenlenen etkinlikle çocukların geleceğe umutla bakması, güneşli günlere merhaba demeleri eşit hak ve özgürlüklere sahip olmaları hususunda bir adım atıldığını belirtti. Bakan Turgut’un değindiği bir önemli konu ise dünya nüfusundaki çocuk işçi sayılarıydı. Bu çocukların büyük bir oranının zorla tarım arazilerinde çalıştırıldıkları ve eğitim hayatlarının durduğunu ifade etti. Silifke haberleri ekiplerinin de katılımıyla festival sonunda belediye başkanı Anadolu Üniversitesi yetkililerine teşekkür plaketlerini sundu.

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir