Gündem 106 0

Okul Öncesi Eğitim Nedir?

Okul öncesi dönem üç ile altı yaş aralığını kapsayan bir dönemdir. Bu dönemde çocuklar genellikle sosyal öğrenme yaşarlar. Taklit ederek öğrenirler. Çocukların okul öncesi dönemde beyin gelişiminin yüzde sekseni tamamlanır. Yine bu dönemde dil gelişimi çok hızlı olur. Günümüzde okul öncesi eğitim oldukça önemli bir hal almıştır. Çünkü çocukların okul çağına hazırlık sürecine katkısı çok büyüktür.

Eğitim uzmanları ve psikologlar çocukların iki yaş üstü yarım gün, üç yaş üstü ise tüm gün kreş ya da anaokuluna gitmesinin gelişim açısından yararlı olacağını belirtmişlerdir. Nazlı Akbalık eğitim kurumları çocuklarınızı kendi yuvasında hissettirecek bir okul öncesi kurum olarak ön plana çıkmaktadır. Kurum hakkında ve eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi almak için www.nazliakbalik.k12.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim çocuğunuzun özgüvenini artırır. Sosyal etkileşimini artırır. Çocuklarınız ve sizler Nazlı Akbalık Anaokulu tarafından yapılan etkinlikler sayesinde çocuğunuzun yeteneklerini erken dönemde keşfedebilirsiniz. Okul sizlerin gözbebeği çocuklarınızın her türlü ihtiyacını karşılayabilecek bir kadro ile hizmet veriyor.

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uyumlu Makale Nedir