Rick and Morty 5. Sezon Ne Zaman Netflix’te Olacak?

Adult Swim’in komedi animasyonu Rick and Morty, 5. sezonu için hazırlıklarını yapıyor. Ancak merakla beklenen yayın tarihi henüz açıklanmadı. Daha önceki sezonlar, Amerika’da yayınlandıktan yaklaşık bir ay sonra, Netflix’te yerini almıştı. Ancak COVID-19 pandemisi, yapım sürecini etkiledi ve sezonun yayın tarihi hakkında net bir açıklama yapılamadı. Bununla birlikte, Adult Swim ile Netflix arasındaki sözleşmeye göre, her bir sezonun tamamlanmasından sonra bir ay içinde Netflix’te yayınlanması gerekmekte. Bu nedenle, 5. sezonun, tamamlanması ve yayın tarihini açıklanması bekleniyor. Rick and Morty hayranları, umarız en kısa sürede yapımcılardan bir açıklama gelir.

Neden Tarih Açıklanmadı?

5. sezonun yayın tarihi hakkında net bir açıklama yapılmamasının nedeni, Rick and Morty’nin yapımcılarının henüz sezonun tamamlandığına dair bir açıklama yapmamış olmalarıdır. Fakat, dizinin yaratıcısı Justin Roiland, Twitter hesabı üzerinden 5. sezonun son bölümünün bitirildiğini paylaşmıştı. Sezonun tamamlanmış olması, hayranları ümitlendirse de, yayın tarihine dair kesin bir bilgi henüz verilmemiştir.

Geçmiş Sezonların Netflix’e Geliş Süreci

Rick and Morty hayranları, uzun bir bekleyişin ardından 5. sezonun Netflix’te yayınlanma tarihini merakla bekliyorlar. Geçmiş sezonların Venezuela and Turner’ın Adult Swim kanalında yayınlanmasından sonra ABD’de yayınlanması yaklaşık bir ay sürmüştü. Daha önceki sezonların Netflix’e eklenmesi de benzer şekilde gerçekleşmişti. Netflix ile Adult Swim arasındaki sözleşme, her bir sezonun tamamlanmasından sonra bir ay içinde Netflix’te yayınlanması gerektiğini belirtmekte. Bu nedenle, hayranlar Rick and Morty’nin 5. sezonunu yaklaşık bir ay sonra Netflix’te görebilirler.

COVID-19’un Etkisi

COVID-19 pandemisi salgını tüm dünyayı etkilediği gibi, Rick and Morty 5. sezon yapım ekibini de olumsuz yönde etkiledi. Çekimler ve diğer yapım süreçleri COVID-19 tedbirleri nedeniyle durduruldu ya da gecikti ve bu da yayın tarihinin ertelenmesine neden oldu. Rick and Morty hayranları bu durumun farkında olsa da, yapımcıların sağlık ve güvenlik önlemlerini alarak tamamlama süresini uzattığını anlamakla birlikte, 5. sezonun yayın tarihini merakla beklemekteler.

Netflix ve Adult Swim Arasındaki Sözleşme

5. sezonun yayınlanma tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılmamış olsa da, Netflix ile Adult Swim arasındaki sözleşmeye göre her bir sezonun tamamlanmasından sonra bir ay içinde Netflix’te yayınlanması gerekmektedir. Bu nedenle, 5. sezonun tamamlandığına dair bir açıklama yapıldıktan sonra, hayranlar sezonu yakın zamanda Netflix’te izleyebilirler. Rick and Morty hayranlarının merakla beklediği 5. sezonun yayın tarihini en kısa sürede duyurulmasını umuyoruz.

Ne Zaman Yayınlanacak?

5. sezonun tamamlanmasının ardından yayın tarihinin açıklanması bekleniyor. Ancak henüz resmi açıklama yapılmadı. Yapımcılar tarafından COVID-19 pandemisi nedeniyle çekimlerde yaşanan gecikmeler de dikkate alınarak, 5. sezonun yayın tarihinin 2021’in sonuna doğru olacağı tahmin ediliyor.

İlk olarak Adult Swim’de yayınlanması planlanan sezon, ABD’deki yayın takvimine uygun çıkış yaparsa, geçmişte olduğu gibi diğer platformlarda da kısa bir süre içinde yayınlanacak. Hulu ve HBO Max gibi platformların da kısa bir süre içinde diziyi yayınlamaları bekleniyor.

En sonunda, Rick and Morty hayranları, umutsuzca bekledikleri 5. sezonun yakında yayınlanmasını umuyorlar. Ancak, yayın tarihinin netleşmesi için yapımcıların vereceği kararı beklemek zorunda kalacaklar.

Farklı Platformlarda Yayınlanması

Rick and Morty hayranları için müjdeli bir haber daha var. 5. sezonun, Adult Swim’de yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Hulu ve HBO Max gibi farklı platformlarda da yayınlanması bekleniyor. Bu, sezonu kaçıran hayranları için büyük bir şans olabilir. Adult Swim’den sonra yayınlanacak olan sezon, Hulu ve HBO Max tarafından da izlenebilecek. Bu da demek oluyor ki, Rick ve Morty maceraları farklı platformlarda da izlenebilecek. Ancak, bu platformların sezonun yayınlanma tarihleri hakkında şu an için bir açıklama yapılmadı. Yine de, animasyon hayranları büyük bir heyecanla 5. sezonun farklı platformlarda da yayınlanacağı günü bekliyor.

Final Düşünceleri

Rick and Morty hayranları, 5. sezonu sabırsızlıkla bekliyor ve yapımcıların en kısa sürede bir açıklama yapmasını umuyor. Geçmiş sezonlar, Netflix’te yaklaşık bir ay sonra yayınlanmıştı, bu nedenle hayranlar 5. sezonun yayınlanacağı tarihi merakla bekliyorlar. COVID-19 pandemisi nedeniyle çekimlerin gecikmesi ise hayranların bekleyişini biraz daha uzattı. Ancak Netflix ile Adult Swim arasındaki sözleşmeye göre, her bir sezon tamamlandıktan sonra bir ay içinde Netflix’te yayınlanması gerekiyor. Dolayısıyla, daha fazla beklemeye tahammülü olmayan hayranlar, 5. sezonun ilerleyen aylarda yayınlanacağı umudunu taşıyorlar.

Yorum yapın

takipçi satın al