Twitch Eski Yayınları İzleme

Efsane yayıncıların eski yayınlarını izlemek istiyorsanız, Twitch sizin için harika bir platform. Twitch’in yayın arşivi özelliğisayesinde geçmişte yayınlanan videoları izleyebilirsiniz. Twitch’te eski yayınları izlemek için öncelikle yayıncının kanal sayfasına gitmelisiniz. Yayıncının kanal sayfasında yer alan Videos sekmesine tıklayarak yayın arşivine erişebilirsiniz. Yayın arşivinde yayıncının eski yayınlarına da ulaşabilirsiniz. Yayın arşivinde yer alan videoların VOD olarak adlandırılan kısmından seyredebilirsiniz. Ayrıca, kanalı kapatıp Twitch yayıncılığından vazgeçen yayıncıların videolarına da ulaşabilirsiniz.

Twitch’in Yayın Arşivi Özelliği

Twitch’in yayın arşivi özelliği sayesinde, geçmişte yayınlanan videolara kolayca erişebilirsiniz. Bu özellik, yayıncıların Twitch kanallarında yayınladıkları tüm videoları arşivlemektedir. Böylece, sevdiğiniz yayıncıların eski yayınlarını izlemeniz mümkündür.

Twitch yayın arşivi özelliği ile, yayıncılar yayınlarını arşivleyebilir ve daha sonra izlenmek üzere saklayabilirler. Yani, aradığınız bir videoyu bulamadığınızda, Twitch’in yayın arşivi özelliği sayesinde kaydedilmiş olan eski bir yayını izleyebilirsiniz.

Twitch’in yayın arşivi özelliği ile, canlı yayınları kaçırdığınız zamanlarda bile yayıncıların istediğiniz videolarını izleme olanağı bulabilirsiniz. Ayrıca, bu özellik sayesinde, eski yayınları tekrar izleyerek ve yeniden canlı sohbetlere katılarak, twitch topluluğu ile etkileşim halinde olabilirsiniz.

Twitch Yayın Arşivine Nasıl Erişilir?

Twitch’te eski yayınları izlemek için, yayıncının kanal sayfasına gitmek gerekiyor. Yayıncının kanal sayfasında, yer alan Videos sekmesine tıkladıktan sonra yayın arşivine erişim sağlanıyor. Bu arşivde, yayıncının eski yayınlarına da ulaşmak mümkündür. Ayrıca, Twitch’te yer alan bir diğer özellik de VOD (Video On Demand) olarak adlandırılan kısım aracılığıyla geçmişte yapılmış olan yayınları tekrar seyredebilirsiniz.

Yayıncının Kanal Sayfası

Eski yayınları izlemenin en kolay yolu, yayıncının kanal sayfasını ziyaret etmektir. Aradığınız yayıncının sayfasında “Videos” sekmesine tıklayarak o yayıncının yayın arşivine erişebilirsiniz. Burada yayınlanan tüm videolara erişmeniz mümkündür. Eğer istediğiniz eski bir yayının tarihini biliyorsanız, arşivdeki yayınları tarihe göre sıralayarak istediğiniz yayına daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Eski Yayınlar

Eski yayınlar, Twitch’te yayın arşivi özelliği sayesinde erişilebilir. Yayıncının kanal sayfasındaki Videos sekmesinden yayın arşivlerine erişilebilirsiniz. Burada yayıncının eski yayınlarının yer aldığı ve bu yayınların tarihlerine göre sıralandığı bir bölüm bulunmaktadır. Ayrıca, yayın arşivinde yer alan eski yayınlar, VOD olarak adlandırılan kısımda saklanır. Bu özellik, yayınları geriye dönük olarak izleyip kaçırdığınız yayınları takip etmenize olanak tanır. Eski yayınlar arasında arama yapmak için, kanal sayfasındaki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Böylece, ilgili anahtar kelimeleri aratarak istediğiniz yayına kolayca ulaşabilirsiniz.

VOD (Video On Demand)

Twitch’teki yayın arşivinde, yayınların belirli bir bölümünü, Video On Demand (VOD) olarak adlandırılan kısım altında bulabilirsiniz. Bu bölümde, yayının kaydedilmiş versiyonları yer alır ve istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. VOD bölümündeki yayınlar, canlı yayınların kaydedilmiş hali olduğu için, canlı yayını kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. VOD bölümündeki yayınları izlemek için, yayıncının kanal sayfasından VOD kısmına erişebilir veya sadece Twitch’teki arama çubuğuna istediğiniz yayıncının adını yazarak VOD bölümüne ulaşabilirsiniz.

Kanaldan Ayrılan Yayıncıların Videoları

Twitch’te yayın yapmayı bırakan yayıncıların videolarına da erişebilirsiniz. Bunun için, yayıncının adını arama çubuğuna yazın ve kanal sayfasına gidin. Kanal sayfasındaki Videos sekmesine tıkladığınızda, yayıncının yayın arşivine erişebilirsiniz. Burada, kanalı kapatan yayıncının son yayınlarını veya daha önceki yayınlarını izleyebilirsiniz.

Buna ek olarak, bazı yayıncılar kendi kanal sayfalarına video yükleyebilirler. Ancak, bu durum yayıncıya kalmış bir tercihtir ve her yayıncı bunu yapmayabilir. Ayrıca, yayıncının kendi YouTube kanalında da daha önceden yayınladığı videolara da erişilebilir.

Özet

Twitch’te eski yayınları izlemek çok kolay! Sadece ilgili yayıncının kanal sayfasına gidip Videos sekmesine tıklayarak, geçmişte yayınlanan videolara erişebilirsiniz. Ayrıca, kanalını kapatan yayıncıların videolarına da ulaşmanız mümkündür. Yayın arşivinde yer alan videoların VOD kısmından da seyredebilirsiniz. Hepsi bu kadar basit! Artık sevgililer gününde ayrı kalan çiftlerin yayınlarını izlemek veya unutulmaz bir oyun anını yeniden yaşamak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için Twitch’teki eski yayınlara kolayca erişebilirsiniz.

Yorum yapın

takipçi satın al