Wetransfer benzeri siteler

E-posta üzerinden büyük dosyaları göndermek zordur. Dosyanın boyutuna bağlı olarak işlem, saatler hatta birkaç gün bile sürebilir ve bu durum oldukça can sıkıcı olabilir. Neyse ki, Wetransfer gibi popüler dosya paylaşım sitelerine alternatif olarak birçok ücretsiz seçenek sunulmaktadır.

Bu alternatiflerin en önemlileri TransferXL, WeSendit, MyAirBridge, FileMail ve Send Anywhere olarak sıralanabilir. TransferXL ile 10 GB’a kadar dosyaları ücretsiz transfer edebilirken, WeSendit ve MyAirBridge 5 GB ve 20 GB’a kadar ücretsiz transfer imkanı sağlar. FileMail gibi bazı siteler, dosyaları sıkıştırarak transfer edebilmenizi ve belirli bir boyut limiti koyma seçeneğinizi sunar. Send Anywhere uygulaması ise masaüstü ve mobil sürümleriyle dosyaları transfer etmek için birçok seçenek sunar.

Alternatif dosya paylaşım siteleri arasında, WeSendit işlemleri daha hızlı hale getirmek için özellikler sunar. WeSendit’in sayfasında farklı dil seçenekleri de mevcuttur ve transferlere şifreleme özelliği ekleyebilirsiniz. FileMail gibi bazı siteler daha büyük dosyaları transfer etmek isteyenler için ödeme seçenekleri de sunar. Her biri farklı özellikler sunan bu siteler, büyük dosyaları hızlı ve ücretsiz bir şekilde göndermek isteyenler için ideal bir çözümdür.

1. TransferXL

TransferXL, büyük dosyaları hızlı ve ücretsiz bir şekilde göndermek için ideal bir Hollanda merkezli bir site. Bu platform, kullanıcılarına 10 GB’a kadar dosya transferi yapma imkanı sunuyor. Ayrıca, basit kullanımı sayesinde hızlı ve kolay dosya transferleri yapabilirsiniz. TransferXL, farklı dosya türleri için çeşitli seçenekler sunar ve transfer edilen dosyaları özel olarak şifreleyerek güvenliği artırır. Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için ideal bir alternatif olan TransferXL, yüksek hızlı transferleri ile dikkat çekiyor.

2. WeSendit

WeSendit, WeTransfer’a benzer bir alternatif sunan bir sitedir. Hollanda merkezli olan WeSendit, 5 GB’a kadar dosyaları ücretsiz olarak transfer etme imkanı sunar. Arayüzü benzer olsa da, WeSendit daha hızlı transfer sağlar. Ek olarak, transferlere şifreleme özelliği de ekleyebilirsiniz. Sayfanın dil seçeneği yelpazesi arasında ise Türkçe dil de mevcuttur.

WeSendit, e-maillerde sıkıştırılmış dosyaları da transfer edebilmektedir. Bu özellikle birlikte, kullanıcılar daha fazla seçenek sunan bir dosya transfer sistemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca, WeSendit’in sayfasında Türkçe dahil farklı dil seçenekleri sunulmaktadır. WeSendit, WeTransfer’a kıyasla daha fazla seçenek ve özellik sunan bir dosya transfer sitesidir.

2a. WeTransfer ile karşılaştırma

WeTransfer ile karşılaştırıldığında, WeSendit benzer bir arayüz sunar. Ancak, WeSendit daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde büyük dosyaları transfer edebilir. Ayrıca, WeSendit’in arayüzünde farklı dil seçenekleri sunulur ve transferleri şifreleyerek daha güvende tutabilirsiniz. WeSendit’in sunduğu ekstra opsiyonlar, transfer sürecinde daha fazla kontrol sağlar ve transfer edilen dosyaları sıkıştırarak daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

2a1. Ekstra opsiyonlar

WeSendit, büyük dosyaları hızlı bir şekilde transfer etmeniz için ideal bir seçenek sunar. Sitede basit ve kullanıcı dostu bir arayüz bulunmaktadır. WeSendit, transferlere şifreleme özelliği de ekleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, dosyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Sizden başka kimse dosyalarınızı görüntüleyemez veya indiremez. Bu nedenle, bu seçeneği kullanarak dosyalarınızı herhangi bir güvenlik sorunu olmadan transfer edebilirsiniz.

2a2. Farklı dil seçenekleri

WeSendit, büyük dosyaların hızlı ve ücretsiz bir şekilde transfer edilmesi için ideal bir seçenektir. WeSendit’in en güzel özelliklerinden biri, sayfasında Türkçe dahil farklı dil seçeneklerinin sunulmasıdır. Bu özellik, dünya genelindeki herhangi bir kullanıcının İngilizce olmayan bir dili tercih ettiği durumlarda kullanışlıdır. WeSendit, müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklanmış bir firma olarak, dünya genelindeki herkesin hizmetinden kolaylıkla yararlanabilmesini sağlar.

2b. Özellikler

WeSendit, sadece en büyük dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde göndermekle kalmaz, aynı zamanda e-maillerde sıkıştırılmış dosyaları da transfer edebilir. Bu özellik, çoğu zaman gönderenin daha fazla yer tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Başka bir deyişle, WeSendit kullanarak, sadece büyük dosyaları değil aynı zamanda e-posta ekleriyle birlikte göndermek istediğiniz belgeleri de paylaşabilirsiniz.

3. MyAirBridge

MyAirBridge, online dosya transfer etmek için ideal bir platformdur. 20 GB’a kadar ücretsiz transfer seçeneği sunan MyAirBridge, kullanıcılarının gönderilerini şifreleyerek yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Ayrıca, gönderilen dosyaların indirme süresini azaltmak için sunucu hızlandırıcılarını kullanarak hızlı bir transfer sağlar. MyAirBridge, e-posta entegrasyonu ile kullanıcıların doğrudan e-posta adreslerine dosya transferi yapmasına da olanak tanır. Kullanıcı dostu arayüzü ile MyAirBridge, profesyonel ve bireysel kullanıcıların dosya transfer işlemlerinde vazgeçemeyecekleri bir platform olarak öne çıkmaktadır.

4. FileMail

FileMail, büyük dosyaları göndermek isteyenler için Google hesapları ile entegrasyon sağlayan bir site olarak öne çıkıyor. Bu özellik sayesinde dosyalarınızı hızlı bir şekilde transfer edebilirsiniz. Ayrıca, belirli bir dosya boyutunu sınırlama seçeneği ile daha büyük dosyaların da transfer edilmesi mümkündür. Şifre koruma özelliği de sunan FileMail, transferlerinizi daha güvenli hale getirir. Bu sayede, özel bilgilerinizi içeren dosyaların istenmeyen kişilerin eline geçme riskini minimize edersiniz. Fiyatlandırma konusunda da daha büyük dosyaları transfer etmek isteyenler için ödeme seçenekleri sunar.

4a. Fiyatlandırma

FileMail, büyük dosyaları transfer etmek isteyenler için ekstra özellikler sunan bir site olarak öne çıkıyor. Bunlar arasında belirli bir dosya boyutu sınırlama seçeneği, şifreleme ve ödeme seçenekleri yer alıyor. Özellikle büyük dosyaları transfer etmek isteyenler, FileMail’in ödeme seçeneklerinden yararlanabilirler. Siteye kayıt olarak, ödeme seçenekleri ile daha büyük boyutlardaki dosyaları da rahatlıkla transfer edebilirsiniz. Fiyatlandırma seçenekleri ise kullanıcıların ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir.

5. Send Anywhere

Send Anywhere, dosyalarınızı web uygulaması veya masaüstü aracılığıyla transfer etmenize olanak tanır. Ayrıca, uygulama mağazalarında ücretsiz olarak indirilebilen mobil sürümü de mevcuttur.

Send Anywhere, 4 haneli bir kodla dosyalarınızı transfer etmek için bir “pişirme” süreci kullanır. Bu güvenliğinizi artırır ve dosyalarınızın yanlış kişilere gönderilmesini engeller. Ayrıca, toplu transferler yapabilmenizi sağlayan grup transferi özelliği ve dosyalarınızın Expire date (son kullanma tarihini) belirleyebilmeniz gibi özelliklere de sahiptir.

Send Anywhere, hızlı ve kullanımı kolay bir arayüz sunarak, dosya transfer işlemlerinizde size yardımcı olur.

Yorum yapın

takipçi satın al