Gündem 107 0

Yeni Nesil Sözlük

Çağımızdaki en kaliteli teknolojiyi hiç şüphesiz internet ortamı oluşturuyor. Aklımıza gelen her şeyi bulmaya çalıştığımız bu teknoloji artık bize dijital bir sözlük içeriği de sağlıyor. Nedirara.com linki üzerinde, anlamını öğrenmek istediğiniz her kelime, deyim ve birleşik kelimelerin anlamlarını bulabilirsiniz.

Anlamı Nedir?

Tüm cihazlarınızdan kullanabileceğiniz bu siteden, merak ettiğiniz ya da araştırma yaptığınız her sözcüğün anlamını nedir ara içeriği sayesinde bulabilirsiniz. Tıp terimleri, eski Türkçeye ait kelimeler ve yeni kelimelerden anlamını bilmediğiniz her sözcüğü siteye yazarak anında karşılığını görebilirsiniz.

Uluslararası Sözlük

Aramış olduğunuz kelimenin Türk dil kurumuna göre sözcük anlamlarını, uluslararası kelime karşılıklarını ve yabancı dillerdeki karşılıklarını siteden edinebilirsiniz.

Özel Terimler ve Anlamları

Siteye ulaşarak atasözleri ve deyimlerin anlamlarını anında bulabilirsiniz. Kimya, hayvan, bitki terimleri ve anlamları sitede yer alırken, yabancı kökenli kelimelerin de anlamlarına sitede yer veriliyor. Araştırma yaptığınız konuya özel olarak arama yapabileceğiniz gibi kelimeye göre de sitede arama yapabilirsiniz. Sözcük türleri ve sözcüğe dair her türlü bilgiye siteden ulaşabilirsiniz.

Tekno Bey {admin}

Şimdilik buralar böyle kalsın elbet bir gün düzelticem :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Uyumlu Makale Nedir