iphone 11 pro max özellikleri

Apple’ın son cihazı olan iPhone 11 Pro Max, göz alıcı mat ve parlak renkleri, yüksek kaliteli cam ve paslanmaz çelik malzemeleri ile dikkat çekiyor. Cihazın Triple lens kamera sistemi, gece modu, 4K video ve slow-motion selfie özellikleriyle birlikte, ana kamerada 12 MP, Telefoto lens 12 MP ve Ultra geniş lens 12 MP özellikleri yer alıyor. Bunun yanı sıra, 12 MP TrueDepth ön kamera, 4K video ve slow-motion selfie özellikleri de bulunuyor. iPhone 11 Pro Max, A13 Bionic çip, geliştirilmiş batarya ömrü, Wi-Fi 6 desteği ve Dolby Atmos ses desteğine sahip. Ayrıca güçlendirilmiş alüminyum çerçeve, su ve toza dayanıklılık sertifikası, daha hızlı ve daha doğru yüz tanıma teknolojisi gibi farklı özelliklere sahip. Telefonun diğer özellikleri, fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki başlıklar altında bulabilirsiniz.

Tasarım detayları

Apple’ın en son cihazı iPhone 11 Pro Max, göz alıcı mat ve parlak renk seçenekleri sunuyor. Ayrıca paslanmaz çelik malzeme ve yüksek kaliteli cam kullanılarak üretilmiş. Cihazın arkasında bulunan cam, çift taraflı olarak güçlendirilmiş ve sertleştirilmiş. Ayrıca, mükemmel bir şekilde uyum sağlamak için, cihazın kenarlarına paslanmaz çelik çerçeve eklenmiştir.

Telefonun genel boyutları, ekranın da dahil olduğu neredeyse tamamında tam bir tasarım uyumu sağlamak için optimize edilmiştir. Bu da cihazın daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. iPhone 11 Pro Max, her zaman olduğu gibi, modern bir tasarıma sahip olma yolunda adımlarını atmaya devam ediyor.

Kamera Özellikleri

iPhone 11 Pro Max’in en dikkat çekici özelliklerinden biri, üçlü kamera sistemi. Ana kamera, Telefoto lens ve Ultra geniş lens olmak üzere 3 lens ile donatılmış. Bu özellik, kullanıcıların profesyonel kalitede fotoğraflar çekmelerini sağlıyor. Ayrıca, en son gece modu özelliği sayesinde, zayıf ışık koşullarında bile fotoğraflar harika görünüyor. 4K video kaydına da imkan tanıyan telefon, slow-motion selfie özelliği ile de dikkat çekiyor. Bu özellik, kullanıcılara yavaş hareketli videolar ve harika selfie’ler çekme imkanı sağlıyor.

Ayrıca, TrueDepth ön kamera 12 MP’e yükseltilmiştir. Bu da daha net fotoğraflar ve videolar çekmeyi sağlar. Tüm bu özelliklerle, iPhone 11 Pro Max, en iyi fotoğraf deneyimini sunan akıllı telefonlardan biridir.

Kamera detayları

Apple iPhone 11 Pro Max, son teknoloji özellikleriyle öne çıkan harika bir kamera sistemine sahip. Telefonun ana kamerası 12 MP, telefoto lens 12 MP ve ultra geniş lens de 12 MP olarak tasarlanmış. Bu sayede, kamera çekimleri daha geniş açılar ve detaylı portre fotoğrafları çekebilirsiniz. 12 MP TrueDepth ön kamera, yüksek kaliteli özçekimler için mükemmel bir seçimdir.

4K video çekme özelliği, videolarınızın son derece yüksek kaliteli olmasını sağlar. Ayrıca, slow-motion selfie özelliği de tüketicilerin büyük ilgisini çekiyor. Bu özellikle, kendi kendinize harika, yavaş hareketli özçekimler yapabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra, Geo-etiketleme özelliğiyle de telefonunuzun konumu kaydedilir ve anıları daha da özelleştirirsiniz.

Kamera Megapiksel
Ana Kamera 12 MP
Telefoto Lens 12 MP
Ultra Geniş Lens 12 MP
TrueDepth Ön Kamera 12 MP

Bu kameraların özellikleri sayesinde, fotoğraflarınız ve videolarınız daha kaliteli görünecek ve yaşamınızın önemli anlarını ölümsüzleştireceksiniz.

Gece Modu özelliği

iPhone 11 Pro Max’in en iyi özelliklerinden biri, düşük ışıklı ortamlarda mükemmel fotoğraflar çekebileceğiniz otomatik gece modu özelliğidir. Bu özellik, fotoğraf çekimleri sırasında sensörün ortam ışığına duyarlılığını artırarak, karanlık ortamlarda pozlama süresini uzatır ve net fotoğraflar elde etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda, bu özellik, görüntüyü en iyi hale getirmek için renk dengelemesi ve parlaklık ayarlamaları gibi otomatik işlemleri de yaparak, daha kaliteli fotoğraflar elde etmenizi sağlar.

Sesli ve yazılı notlar özelliği

iPhone 11 Pro Max’in en dikkat çekici özelliklerinden biri, fotoğrafın alındığı yerin not alınmasını sağlayan yeni bir özelliktir. Artık bir fotoğraf çektiğinizde, telefonunuz size otomatik olarak yer etiketi sunuyor. Hatta el yazınızla veya sese kaydederek bir not bile ekleyebilirsiniz. Bu özellik, özellikle seyahat ederken ve gezdiğiniz yerleri hatırlamak için fotoğraflar çekerken çok kullanışlıdır. Yer etiketi özelliği, Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya kanallarında paylaşırken de oldukça pratik bir kullanım sunmaktadır.

Ses, Pil ve Performans

iPhone 11 pro max, yeni nesil işlemci olan A13 Bionic çipi sayesinde, yüksek performans ve enerji verimliliği sunar. Ayrıca, geliştirilmiş batarya teknolojisiyle daha uzun pil ömrü sunar. Wi-Fi 6 desteği sayesinde daha hızlı internet deneyimi sunan bu cihaz, Dolby Atmos ses desteği ile de müzik ve video keyfinizi bir üst seviyeye taşır. Ayrıca, daha önceki modellere kıyasla daha hızlı bir işlemci ile çoklu görevler daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  • Yeni A13 Bionic çip
  • Geliştirilmiş batarya ömrü
  • Wi-Fi 6 desteği
  • Dolby Atmos ses desteği

iPhone 11 pro max, yüksek performansı ve gelişmiş teknolojisi ile kullanıcılarına verimli bir kullanım imkanı sunar. Bu özellikleri sayesinde, müzik, video, oyun ve diğer uygulamalar daha keyifli ve verimli bir şekilde kullanılabilir.

Sağlamlık

iPhone 11 Pro Max, güçlendirilmiş alüminyum çerçeve sayesinde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ayrıca, suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikalarına sahiptir. IP68 sertifikası sayesinde cihaz, 30 dakikaya kadar 2 metre derinliğe kadar suya dayanıklıdır. Bu sertifika ayrıca tozun zararlı etkilerine karşı cihazı korur. Bu nedenle, kullanıcılar cihazlarını outdoor aktivitelerinde veya su altında güvenle kullanabilirler.

Face ID özelliği

iPhone 11 Pro Max’in Face ID özelliği, önceki modellere göre daha hızlı ve daha doğru yüz tanıma teknolojisine sahip. Bu özellik sayesinde telefonun kilidini açmak veya uygulamalara erişmek için kullanıcıların yüzlerini tanıması gerekiyor. Yeni nesil TrueDepth kamera sistemi sayesinde bu özellik oldukça geliştirilmiş durumda. Ayrıca güvenlik endişeleri de dikkate alınarak kullanıcının yüzüne bakarak tanımanın yanı sıra, yüz kilidinin aktif olup olmadığını ve kullanıcının dikkatlice bakıp bakmadığını da kontrol ediyor. Bu sayede başka bir kişi telefonu kullanmaya çalıştığında, yüz kilidi açılmaz ve telefon daha güvenli hale gelir.

iPhone 11 Pro Max özellikleri

iPhone 11 Pro Max, Apple’ın en son amiral gemisi akıllı telefonudur. Telefon, 6.5 inç OLED ekranı, 12 MP üçlü lens kamera sistemi, A13 Bionic çipi, ve geliştirilmiş batarya ömrü gibi birçok özellik ile gelir.

iPhone 11 Pro Max, 64 GB, 256 GB ve 512 GB dahili depolama seçenekleri ile sunulur. Ayrıca, su ve toza dayanıklılık sertifikası sayesinde güçlendirilmiş alüminyum çerçevesi ile sağlam bir yapıya sahiptir.

Telefon ayrıca, Face ID yüz tanıma teknolojisi, Wi-Fi 6 desteği, Dolby Atmos ses desteği ve mükemmel düşük ışıkta fotoğraflar için gece modu özelliği gibi diğer özelliklere de sahiptir.

iPhone 11 Pro Max ABD’de 1.099 dolardan başlayan bir fiyatla mevcuttur ve Türkiye’de de birçok satıcının mağazalarında bulunabilir. Telefonun piyasaya çıkış tarihi, 20 Eylül 2019’da gerçekleşti.

Yorum yapın