Jurassic World 3 Ne Zaman Çıkacak?

Jurassic World serisi, dinozorların günümüz dünyasına geri getirilmesini konu alan bir film serisi. İlk iki filmi büyük bir başarı elde eden serinin üçüncü filmi de merakla bekleniyor. Jurassic World 3, Colin Trevorrow tarafından yönetiliyor ve senaryo yazımında Emily Carmichael da yer alıyor. Filmde, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard gibi ünlü isimler tekrar rol alıyor ve yeni oyuncular da kadroya dahil oldu. Başlangıçta Haziran 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan film, COVID-19 pandemisi nedeniyle 10 Haziran 2022 tarihine ertelendi. Genellikle film gösterim tarihinden 5-6 ay önce fragman yayınlanması bekleniyor, bu nedenle Jurassic World 3 fragmanı da yakında yayınlanabilir.

Filmin Konusu

Jurassic World 3 filminin konusu, sürüngenlerin modern dünyaya geri getirilmesine odaklanıyor. Böylece tehlikeli yaratıklar bir kez daha insanlarla karşı karşıya gelecek. Steven Spielberg’in yarattığı ilk Jurassic Park filminin başarılarına dayanan ve Colin Trevorrow tarafından yönetilen Jurassic World serisi, izleyicileri sıkıntı dolu kahramanlık maceralarında yer almaya çağırıyor. Bu kez, sürüngenler daha önceki filmlerde görülmemiş yüzlerce türüyle geri dönüyor. Filmin heyecan verici konusu, yaşı ne olursa olsun herkesin dikkatini çekecek.

Yayın Tarihi

Jurassic World serisinin heyecanla beklenen üçüncü filmi, 10 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Covid-19 pandemisi nedeniyle ilk olarak ertelenen film, hayranlarının sabırsızlıkla beklediği tarihe ertelendi. Yapımcılar, filmin çıkış tarihini güncellediklerinde, Jurassic Park hayranları arasında büyük bir coşku yarattılar. Vizyon tarihinden önce, filmle ilgili detaylar ve fragmanların yayınlanması bekleniyor. Film, sürükleyici hikayesi ve görsel efektleriyle önceki filmleri gibi etkileyici olması beklenirken, John Williams’ın ünlü müziği de filmin vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam edecek.

Filmin Yapımı

Jurassic World 3’ün yönetmenliği, serinin önceki filmlerinde de yönetmen olarak yer alan Colin Trevorrow tarafından yapılıyor. Senaryo yazımında ise Trevorrow’a Emily Carmichael eşlik ediyor. İkili, birlikte filmin hikayesini ve senaryosunu oluşturdu. Filmin yapımcılığı, Frank Marshall ve Patrick Crowley tarafından üstlenilirken, Steven Spielberg ise yürütücü yapımcı olarak projede yer alıyor.

Çekimler

Jurassic World 3 filminin çekimleri, 2019 yılında başladı ve 2020 yılında tamamlandı. Colin Trevorrow, yönetmen koltuğunda olduğu ve Emily Carmichael da senaryoya destek verdiği dönemde, başrol oyuncuları Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ile birlikte, Dichen Lachman, Mamoudou Athie ve DeWanda Wise gibi yeni oyuncular da kadroya dahil edildi. Çekimler sırasında, filmin setlerinde büyük çabalar harcandı ve gösterişli sahneler için özel efektler kullanıldı. Filmin vizyon tarihinden önce tamamlanmasına rağmen, COVID-19 pandemisi nedeniyle vizyon tarihi ertelemek zorunda kalındı.

COVID-19 Salgını

Covid-19 salgını nedeniyle, dünya genelinde birçok film ve dizi projesi durduruldu ya da ertelendi. Jurassic World 3 de bu projelerden biri oldu ve başlangıçta Haziran 2021’de vizyona girmesi planlanan film ertelendi. Yapımcılar, salgının sebep olduğu olumsuz koşullar nedeniyle film çekimlerine ara vermek zorunda kaldılar. Sonuç olarak, Jurassic World 3 filminin vizyon tarihi 10 Haziran 2022 olarak belirlendi.

Oyuncular

Jurassic World 3’ün oyuncu kadrosu, önceki filmlerden de tanıdığımız başrol oyuncuları Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’a ek olarak, Dichen Lachman, Mamoudou Athie ve DeWanda Wise gibi yeni isimleri de içeriyor.

Chris Pratt, Owen Grady karakterini canlandırıyor. Bryce Dallas Howard ise Claire Dearing olarak karşımıza çıkar. Dichen Lachman, önceki filmde görülen ancak bu kez daha büyük bir rolle yazılan, önde gelen bir karakteri canlandırıyor. Mamoudou Athie, genç bir bilim adamı olan ve serinin önceki filmlerinde sık sık görülen Dr. Henry Wu’nun yanında rol alacak. DeWanda Wise ise henüz hangi karakteri canlandıracağı açıklanmayan bir rolde yer alacak.

Yeniden bir araya gelen bu başarılı oyuncu kadrosu, filmde tehlikeli dinazorlarla dolu bir macera için sahnede yerini alacak.

Film Fragmanı

Jurassic World hayranları uzun zamandır serinin üçüncü filmi hakkında bir fragman bekliyorlar. Ne yazık ki, şu ana kadar fragman yayınlanmadı. Ancak, filmin yapım şirketi öngörülen tarihler dikkate alındığında, fragmanın yakında yayınlanmasını bekliyor. Bu, filmin hayranlarının ve film yapımcılarının heyecanını daha da artırıyor.

Fragman Çıkış Tarihi

Jurassic World serisinin merakla beklenen üçüncü filmi Jurassic World 3’e dair fragman çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak, film gösterim tarihinden yaklaşık beş-altı ay önce bir fragman yayınlanması bekleniyor. Hayranlar, filmin yayınlanmasına yaklaştıkça heyecanlarını gizleyemiyor. Filmin İlk iki filmi gibi, muhteşem görsel efektleri ve sürükleyici hikayesiyle birlikte, fragmanın da büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor. Fragman yayınlandığında, film hakkındaki tahminler ve beklentiler de daha netleşecektir.

Filmden Beklentiler

Jurassic World 3, ilk iki filmle birlikte sürükleyici bir hikaye sunması bekleniyor. İlk iki filmde insanların, dinozorlarla nasıl başa çıktıklarını görmüştük. Üçüncü filmde ne gibi tehlikelerle karşılaşacaklar merakla bekleniyor. Ayrıca, Jurassic World 3 görsel efektler açısından da yüksek beklentilere sahip. Filmin önceki filmlere göre daha iyi bir teknolojiyle çekilmesi gözler önünde. Bununla birlikte, John Williams’ın ünlü müziğinin de filmin atmosferine katkısı büyük olacak. Filmin müzikleri de filmi izleyenleri büyüleyecek.

Sonuç

Jurassic World sevgisi yıllardır devam ediyor ve yeni film, hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği bir yapım. Merakla beklenen üçüncü filmde, Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard gibi ünlü oyuncular tekrar karşımıza çıkacak. Filmin konusu, sürüngenlerin günümüz dünyasına geri getirilişini konu alıyor ve insanların bu tehlikeli yaratıklarla tekrar karşı karşıya gelmelerini anlatıyor. Film, 10 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Jurassic World hayranları, yeni filmde ne gibi sürprizlerin olacağını merakla bekliyor. John Williams’ın efsanevi müziği de filmde yer alacak. Jurassic World: Dominion’un heyecanı, her geçen gün artıyor ve hayranların tahminleri ve beklentileri devam ediyor.

Yorum yapın